Від чого залежить витрата шпаклівки


На витрату шпаклювальної суміші сильно впливає її призначення. Наприклад, остаточний шар матеріалу наносять дуже тонко. А базову шпаклювальну суміш потрібно використовувати для вирівнювання нерівностей, випуклостей і впадин стіни, через що на неї витрачається набагато більше.

Кількість витрати суміші також залежить від того, на який матеріал і поверхню потрібно нанести композицію. Наприклад, на підлогу витрачається більше суміші, а на стелю - менше. Дуже важливою є характеристика основи. Якщо стіна має багато впадинок, тріщин і випуклостей, то на таку основу буде витрачено набагато більше суміші, ніж на рівну стіну. Досвідчений маляр витрачає менше шпаклювальної суміші під час нанесення, ніж початківець.

Також кількість витрати продукту залежить від температури і вологості повітря, однорідності розчину. Також витрата продукту залежить від правильно визначеної обсягу робіт. Часто виникає ситуація, коли через невірні розрахунки зайву готову суміш викидають.

Важливо! Початкові дані щодо витрати, які наведені на упаковці, подаються в середньому і не враховують багато факторів.

Норми витрати в залежності від використаних матеріалів

Поверхні можуть бути: оштукатурені, з гіпсокартону, з бетону або дерева.

Фарбування стіни з нанесеною штукатуркою При нанесенні суміші потрібно дотримуватися інструкції докладно. Якщо спочатку у основи не було сильних дефектів, правильно підібрана температура і вологість, то при нанесенні стартового шару штукатурки товщиною 1 мм, витрачається 1000-1300 г. При нанесенні фінішного шару штукатурки товщиною 0,5 мм витрачається 500-600 г.

Приклад розрахунку витрати продукту при нанесенні на стіну

Виміряйте площу стіни, наприклад, довжина стіни 8 метрів, висота 2,5 метри, тоді площа 82,5=20 квадратних метрів. В середньому витрати базової штукатурки на квадратний метр при нанесенні шару товщиною 1 мм - 1150 г. Припустимо, на стіні є невеликі дефекти, тому бажана товщина шару - 5 мм, отже, на квадратний метр буде використано 5750 г. Таким чином, на 20 квадратних метрів при товщині шару 5 мм піде 575020=115000 г сухого порошку. До цього числа потрібно додати запас - 10%. Всього витратиться 126500 г на квадратний метр (115000+10%=126500). Норма використання фінішної суміші розраховується, враховуючи шар товщиною 1 мм. Тоді: 201150=23000 г, а з запасом (23+10%) витратиться 25300 г сухого порошку на квадратний метр. Важливо! Кількість штукатурного складу залежить від попереднього нанесення грунту, він економить штукатурний продукт.

Фарбування гіпсокартону

На норму витрати розчину при нанесенні на гіпсокартон впливає матеріал, з якого робиться шпаклювальна суміш. Склад на основі цементу при нанесенні шару товщиною 1 мм витрачається 1200-1400 г на квадратний метр, а штукатурки на основі гіпсу - 1000 г. Якщо наносити суміш на основі полімерів, то витрачається лише 600 г на квадратний метр. При нанесенні на гіпсокартон витрачається менше розчину, ніж на стіни з інших матеріалів, оскільки він більш гладкий. Тут слід заделати сумішшю з'єднання, головки цвяхів, щілини. Також потрібно нанести фінішну штукатурку.

Фарбування бетону, деревини

Для стін з бетону витрати суміші при нанесенні шару товщиною 1 мм - 1150 г. Але товщина наносимого шару має бути більшою, ніж шар, який наносять на оштукатурені поверхні, десь 10-12 мм для базової шпаклювальної суміші. Для деревини товщина стартового шару значно менше - до 2 мм.

Витрати шпаклювальної суміші для фасадів Такі витрати набагато більше, ніж при нанесенні суміші на стіни у приміщеннях через те, що будинки піддаваються вітрам, піддаваються впливам дощів, снігу. В цьому випадку не можна економити на розчині, інакше вода проникне всередину стін. У середньому витрати матеріалу при нанесенні на фасад шаром товщиною 1 мм - 1500 г.

Базова шпаклювальна суміш на основі гіпсу

У середньому використовується стартової шпаклювальної суміші на базі гіпсу при нанесенні складу шаром товщиною 1 мм - 800-1000 г на квадратний метр стіни. Якщо матеріал стін має багато пор і дефектів, то потрібно наносити шар товщиною 10 мм, тому всього витрачається 8000-10000 г на квадратний метр. Також слід передбачити запас суміші в 10%. При товщині шару в 10 мм потрібні 2 нанесення.

Фінішна шпаклювальна суміш

Зазвичай, товщина кінцевого шару суміші 0,5-2 мм. Середні витрати шпаклювальної суміші 500-2000 г.

Готова суміш Наприклад, продається склад Sheetrock. Якщо наносити шар товщиною 1 мм, то витрачається 500 г суміші на квадратний метр. Її легко наносити, вона швидко сохне. Вона має хороше зчеплення з гіпсокартоном та іншими матеріалами. В ній відсутній азбест.

Викликати майстра