Незважаючи на різноманітність оздоблювальних матеріалів, фарбування внутрішніх стін залишається досить популярним способом оформлення інтер'єру. Але щоб фарба на стінах виглядала ідеально і не відлущилася через короткий проміжок часу, поверхню необхідно правильно підготувати. У цій статті розглянемо правильну послідовність підготовки стін під фарбування.
Етап 1
З поверхні за допомогою металевого шпателя вдається можливе забруднення: залишки цементу або старої обробки, різні відшарування.
Очистивши стіну, необхідно перевірити її рівність. Для цього використовується довге правило чи будівельний рівень. Особливо ретельно перевіряються кути, оскільки тут завали та інші нерівності особливо помітні. Виявлені пагорби та напливи збиваються перфоратором, а раковини, завали, раковини та інші дефекти поверхні вирівнюються штукатуркою або зашпаровуються.
Рада! Кути рекомендується підправити за допомогою гіпсової або цементної шпаклівки. Це робиться для того, щоб кути були візуально рівними.
Після того, як дефекти стіни усунуті, поверхня обробляється ґрунтовкою глибокого проникнення. Для нанесення можна використовувати широкий пензель, валик або пульверизатор.
Етап 2
Для вирівнювання стін під фарбування рекомендується використовувати фінішну шпаклівку на полімерній основі. Шпатлювання проводиться в кілька проходів.
- Спочатку кути обклеюються кутовоформуючою сіткою або стрічкою. Для фіксації кутових елементів використовується звичайне шпаклювання, яке в невеликій кількості наноситься по кутах. Після прикладання та вдавлювання стрічки в шпаклівку, надлишки, що виступили, видаляються шпателем.
- Наступний крок – нанесення першого шару фінішної шпаклівки. Після висихання першого шару з нього за допомогою шпателя знімаються переходи та інші горбки, що утворюються при шпаклюванні, а потім наноситься другий шар.
- Коли другий шар висохне, його необхідно зашліфувати дрібним наждачним папером. При цьому рекомендується використовувати бічне світло, щоб добре було видно навіть невеликі нерівності. Після шліфування стіни обробляються акриловою ґрунтовкою.
Після висихання ґрунтовки стіну можна фарбувати. Але для запобігання розтріскуванню шару шпаклівки, його можна зміцнити - виконати армування за допомогою склополотна. Робиться це так:
- На стіни смугами наноситься спеціальний клей для склополотна. При цьому до складу рекомендується додати сірий барвник, щоб при нанесенні наступного шару шпаклівки була можливість контролювати його товщину.
2. На нанесений клей прикладається смуга склополотна. Для пригладжування армуючого матеріалу та видалення надлишків клею використовують валик або звичайний широкий шпатель.
3. Після висихання склополотна на стіни наноситься два шари суперфінішної шпаклівки – цей матеріал має мінімальну зернистість та утворює ідеально гладку поверхню.
Коли останній шар шпаклівки висохне, поверхню шліфують дрібною наждачкою з використанням бічного підсвічування. Зашліфовані стіни ґрунтують, а після висихання ґрунту фарбують.